Platforma digitaledu este nucleul unei inițiative de susținere a activităților de învățare semnificative, adecvate secolului XXI. Tehnologia oferă instrumente și resurse – adesea utile și eficiente, câteodată inedite, atractive și captivante. Este rolul pedagogiei și al profesorului să le selecteze și să le dea sens.

Digitaledu este mai degrabă o „bursă a ideilor”, construită cu ajutorul cadrelor didactice, urmărind să arate cum și dacă învățarea poate fi plăcută, antrenantă și utilă elevilor.

Coordonatori: Doru Ștefănescu și Olimpius Istrate
Telefon: 0722.458.000

Secțiunea Idei de activități este construită prin intermediul platformei iTeach (suntprofesor.ro), beneficiind de expertiză din partea experților în educație de la fundația Institutul pentru Educație și de la Universitatea din București, Facultatea de Psihologie și Științele Educației, Departamentul pentru Formarea Profesorilor.

Fiecare resursă pentru digitaledu.ro se propune utilizând formularul din contul de pe platforma iTeach.ro (secțiunea Resurse).

Repere:


Licență: CC BY-NC-SA 4.0, Atribuire-necomercial-distribuire în condiţii identice 4.0 internațional
Conținutul acestei platforme poate fi utilizat liber cu condiția menționării sursei și, unde e posibil, a autorului. Modificarea este permisă, iar operele derivate trebuie, la rândul lor, să poată fi utilizate liber și modificate fără restricții.

 

Contribuitori:

Ada-Maria Ileana Facultatea de Științe Politice
Adela Bartha Școala Gimnazială Ioan Opriș, Turda (Cluj)
Adela - Cristina Păuleț Facultatea de Psihologie
Adelin Stanciu Școala Profesională, Gropnița (Iași)
Adelina Noelle Lăpădatu Facultatea de Litere
Adelina-Mihaela Dîrstaru Facultatea de Litere
Adina Isabell Iancu Facultatea de Psihologie
Adina-Daniela Simion Școala Gimnazială Mircea Cel Bătrân, Pitești (Argeş)
Adina-Maria Porcilă Școala Gimnazială Teodor Murășanu, Turda (Cluj)
Adrian Profir Școala Gimnazială Episcop Iacov Antonovici, Bârlad (Vaslui)
Adrian Răzvan Țărău Școala Gimnazială Nr. 2 Talpoș (Bihor)
Adrian-Viorel Nechita Colegiul Național Pedagogic Ștefan Cel Mare, Bacău (Bacău)
Adriana Mariș Liceul Teoretic Coriolan Brediceanu, Lugoj (Timiș)
Adriana Macarie Școala Gimnazială Ion Pop Reteganul, Sâncel (Alba)
Adriana Şurcă Școala Gimnazială Sfântul Nicolae, Târgu-Jiu (Gorj)
Adriana Anghel Facultatea de Chimie
Adriana Vidoni Școala Gimnazială, Dobra (Hunedoara)
Adriana Crăciun Facultatea de Litere
Adriana Anamaria Draghiș Liceul Teoretic Emil Racoviță, Baia Mare (Maramureș)
Adriana Bianca Ciurel Facultatea de Geografie
Adriana Mădălina Oanță Facultatea de Geografie
Adriana-Gabriela Ilie Facultatea de Geografie
Adriana-Noxi Rotaru Școala Gimnazială Grigore Moisil, Galați (Galați)
Afrodita Onița Școala Gimnazială Titus Popovici, Mișca (Arad)
Aida Elena Pascu Facultatea de Filosofie
Aida Georgeta Daciana Galu Școala Gimnazială Avram Iancu, Dej (Cluj)
Alejandra-Nicoleta Cîrnaru Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alexa-Cristiana Cardaș Facultatea de Litere
Alexandra Cerevatii Facultatea de Geografie
Alexandra Mironescu Facultatea de Litere
Alexandra Goran Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Alexandra Socol Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alexandra Voicu Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Alexandra Bercea Liceul Tehnologic Anghel Saligny, Turț (Satu Mare)
Alexandra Nicoiu Școala Gimnazială Nicolae Titulescu, Călărași (Călărași)
Alexandra Elena Velicu Facultatea de Geografie
Alexandra Iuliana Dumitrescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alexandra Manuela Luş Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alexandra-Adriana Eftimie Facultatea de Litere
Alexandra-Andreea Florea Facultatea de Litere
Alexandra-Cristiana Bumbăcaru Facultatea de Litere
Alexandra-Elena Ion Facultatea de Litere
Alexandra-Gabriela Oprea Facultatea de Geografie
Alexandra-Mihaela Petre Facultatea de Psihologie
Alexandra-Mihaela Niculae Facultatea de Psihologie
Alexandra-Mihaela Rarinca Facultatea de Litere
Alexandra-Raluca Sturzu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alice Isabela Duroi Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Alina Vasile Colegiul Național Pedagogic Spiru Haret, Buzău (Buzău)
Alina Popescu Colegiul Național Moise Nicoară, Arad
Alina Mureșan Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1, Năsăud (Bistrița-Năsăud)
Alina Năstase Facultatea de Litere
Alina Popa Școala Gimnazială Nr. 28 Dan Barbilian, Constanța (Constanța)
Alina Celmare Școala Gimnazială Ludovic Cosma, Galați (Galați)
Alina Marilena Buduleanu Școala Gimnazială Nr. 29, Galați (Galați)
Alina Michaela Roata Facultatea de Geografie
Alina Nicoleta Duminică Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alina Sanda Iosub Georgescu Colegiul Economic Octav Onicescu, Botoșani (Botoșani)
Alina Teodora Iordache Facultatea de Litere
Alina Violeta Alexandru Facultatea de Biologie
Alina-Elena Bercea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alina-Elena Stancescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Alina-Maria Moraru Facultatea de Psihologie
Alina-Maria Penu Facultatea de Geografie
Alina-Mihaela Mălăiescu-Udrea Palatul Copiilor, Craiova (Dolj)
Alina-Mihaela Bizdadea Facultatea de Litere
Alina-Mihaela Trofin Facultatea de Psihologie
Alina-Simona Florea Colegiul Tehnic, Câmpulung (Argeș)
Amalia Popescu Liceul Tehnologic Administrativ și de Servicii Victor Slăvescu, Ploiești (Prahova)
Amalia Rodica Pop Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu, Baia Mare (Maramureș)
Amalia Ștefania Toacsen Facultatea de Litere
Ana Ştefan Facultatea de Litere
Ana Bulgaru Facultatea de Științe Politice
Ana Baranețcaia Instituția Publică Gimnaziul Sîrcova (Rezina)
Ana Maria Ouatu Școala Gimnazială Filipești (Bacău)
Ana Mihaela Cadleț Colegiul Tehnic Alexandru Roman, Aleșd (Bihor)
Ana- Maria Enache Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Bianca Duțulescu Facultatea de Drept
Ana-Cătălina Avădănii Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Kristina Timoftii Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Stănilă Facultatea de Litere
Ana-Maria Burzo Facultatea de Litere
Ana-Maria Iacob Colegiul Național Ana Aslan, Timișoara (Timiș)
Ana-Maria Zăloagă Colegiul Tehnic Miron Costin, Roman (Neamț)
Ana-Maria Zăloagă Colegul Tehnic Miron Costin, Roman (Neamț)
Ana-Maria Pop Facultatea de Psihologie
Ana-Maria Popazu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Toma Facultatea de Geografie
Ana-Maria Badea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Stan Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Năstase Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Dumitrache Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Ursu Facultatea de Litere
Ana-Maria Vochița Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Gângu Facultatea de Biologie
Ana-Maria Pleșca Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ana-Maria Balanescu Facultatea de Drept
Ana-Maria Miertoiu Facultatea de Litere
Ana-Maria-Aurelia Badea Facultatea de Litere
Anamaria Sârbu Școala Gimnazială Tudor Arghezi, Năvodari (Constanța)
Anamaria Grosu Facultatea de Litere
Anamaria Naftan Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Anamaria Tituleasa Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Anamaria Corina Golumbeanu Școala Gimnazială Ion Țuculescu, Craiova (Dolj)
Anca Dumea Școala Gimnazială Ștefan Luchian, Moinești (Bacău)
Anca Moscu Facultatea de Geografie
Anca Roman Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9, Iași (Iași)
Anca Roman Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 9, Iaşi
Anca Andreea Buzatu Facultatea de Litere
Anca Gabriela Pătru Facultatea de Administrație și Afaceri
Anca-Andreea Hoțescu Facultatea de Geografie
Anca-Irina Vâlcan Școala Gimnazială Miron Cristea, Toplița (Harghita)
Anca-Marcela Nădășan Școala Gimnazială Aron Densușianu, Hațeg (Hunedoara)
Anca-Maria Dumitru Facultatea de Științe Politice
Anca-Mihaela Pașcu-Ciubotariu Colegiul Național de Artă George Apostu, Bacău (Bacău)
Ancuța Andreea Stanciu Facultatea de Litere
Anda Cătălina Răican Facultatea de Litere
Anda-Mihaela Manea Școala Gimnazială Nr. 49, București
Anda-Mihaela Manea Școala Gimnazială Nr. 49 (București)
Andra Ioana Pușcoci Facultatea de Litere
Andra-Maria Popescu Facultatea de Administrație și Afaceri
Andrada Cristiana Gherman Facultatea de Științe Politice
Andreea Dogaru Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Grama Colegiul Național Mihai Viteazul, București
Andreea Băjenaru Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Paraschiv Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Grigore Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Oprea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Sandu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Ilie Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Beteringhe Facultatea de Geografie
Andreea Alexandra Radulescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Alina Nistor Școala Gimnazială Nr. 1, Văleni (Vaslui)
Andreea Claudia Cazan Facultatea de Litere
Andreea Cristina Dragomir Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Cristina Tîrnaru Facultatea de Psihologie
Andreea Daniela Pasăre Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea Fodor, Olimpius Istrate Facultatea de Chimie
Andreea Gabriela Ion Facultatea de Psihologie
Andreea Ionela Gafia Facultatea de Geografie
Andreea Laura Ursulescu Facultatea de Limbi Străine
Andreea Maria Popa Facultatea de Litere
Andreea Silvia Paniță Facultatea de Litere
Andreea Ștefania Iosif Facultatea de Geografie
Andreea-Alexandra Purcărea Facultatea de Administrație și Afaceri
Andreea-Alexandra Gheţu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea-Alexandra Dragoș Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea-Bianca Tacea Facultatea de Litere
Andreea-Cristina Stroe Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea-Cristina Lefterache Facultatea de Litere
Andreea-Cristina Grigore Facultatea de Limbi Străine
Andreea-Daiana Coman Facultatea de Biologie
Andreea-Daniela Văduvescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea-Diana Necula Facultatea de Litere
Andreea-Diana Badea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea-Geanina Vasiliu Facultatea de Filosofie
Andreea-Iuliana Orțan Facultatea de Litere
Andreea-Lorena Zîrnă Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Andreea-Nicoleta Vrînceanu Facultatea de Litere
Andreea-Raluca Buzatu Facultatea de Administrație și Afaceri
Andreea-Ramona Ciurea Grădinița cu Program Prelungit Lumea Florilor, Năvodari (Constanța)
Andrei Gogu Facultatea de Litere
Andrei Dobre Facultatea de Psihologie
Andrei Nicodim Colegiul Tehnic Al. I. Cuza, Suceava (Suceava)
Andrei Geantă Facultatea de Teologie Ortodoxă
Andrei Alexandru Alexe Facultatea de Geografie
Andrei-Cristian Năstase Facultatea de Psihologie
Andrei-Iulian Toma Facultatea de Chimie
Andrei-Tudor Suciu Facultatea de Geografie
Andreiana Maria Lupu Facultatea de Litere
Angela Vass Școala Gimnazială Nr. 49 (București)
Angela Chiroșcă Școala Gimnazială Nr.29, Galați
Angelica Ionescu Școala Gimnazială Nicolae Titulescu, Călărași
Anișoara Pîntea Școala Gimnazială„Hatmanul Șendrea”Dolhești
Anișoara Pîntea Școala Gimnazială Hatmanul Șendrea, Dolhești
Antonia Nicu Facultatea de Litere
Antonia-Cezara Benchea Facultatea de Științe Politice
Ariadna Beneș Facultatea de Chimie
Aura Ciotan Școala Primară Nr. 2, Grozăvești (Dâmboviţa)
Aura - Georgiana Marina Facultatea de Drept
Aurelia Maria Vălean Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Lacrima, Unirea (Bistrița-Năsăud)
Aurica Rîndașu Liceul de Arte Dinu Lipatti, Pitești (Argeș)
Beata-Katalin Csaki Școala Gimnazială Szent Istvan, Sâniob (Bihor)
Beatrice Alexandra Tărăpoancă Facultatea de Psihologie
Beatrice Ileana Popescu Facultatea de Geografie
Beatrice-Maria Alexandrescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Bianca Buzila Facultatea de Litere
Bianca Aurelia Stoica Facultatea de Litere
Bianca Cristina Ghita Facultatea de Biologie
Bianca-Andreea Poncet Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Bianca-Cosmina Codreanu Facultatea de Științe Politice
Bianca-Cristina Ivan Facultatea de Chimie
Bogdan Honciuc Liceul Teoretic Dimitrie Cantemir, Iași (Iași)
Bogdan Ureche Facultatea de Drept
Bogdan Andrei Miu Facultatea de Biologie
Călina Dobrin Colegiul Tehnic Costin D Nenițescu, Pitești (Argeș)
Camelia Andrei Școala Gimnazială Anton Pann, Râmnicu Vâlcea
Camelia Buruiană Școala Gimnazială Nr.37, Constanța
Camelia Dima Facultatea de Litere
Camelia Ologeanu Liceul Tehnologic Drăgănești Vlașca (Teleorman)
Carmen Rădulescu Colegiul Economic Ion Ghica, Târgoviște (Dâmbovița)
Carmen Matei Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgu Mureș
Carmen Matei Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Tg. Mureș
Carmen Vasilie Colegiul Național de Agricultură și Economie Tecuci, Galați
Carmen Andreea Stan Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Carmen Diana Constantinescu Facultatea de Biologie
Carmen-Diana Ghebuș Facultatea de Geografie
Carmen-Elena Cristea Şcoala Gimnazială Nr.1 Târgu-Ocna
Carmen-Ioana Zeic Liceul Teoretic Creștin Pro Deo, Cluj-Napoca (Cluj)
Carmen-Mihaela Barcan Școala Gimnazială Nr. 10, Bacău
Casiana-Agatha Petrescu Liceul Tehnologic Agricol Mihail Kogălniceanu, Miroslava (Iași)
Catalina Alexandrescu Scoala Gimnaziala Nr. 1 Mizil
Cătălina Morar Școala Gimnazială Dumitru Gafton, Gălăuțaș (Harghita)
Cătălina Jianu Liceul Gheorghe Surdu, Brezoi (Vâlcea)
Cătălina Gabriela Hera Liceul Tehnologic I.C. Petrescu, Stâlpeni (Argeș)
Catalina Stefania Stanciu Facultatea de Științe Politice
Cateluța Enciu Școala Gimnazială Nr. 33, Galați
Cati Mitrache Colegiul Economic Gheorghe Chițu, Craiova (Dolj)
Cecilia Precup Școala Gimnazială Avram Iancu, Bistrița (Bistrița-Năsăud)
Cerasela Lungeanu Grădinița cu Program Prelungit Nr. 13, Târgoviște (Dâmbovița)
Clara Suzana Râpan Facultatea de Psihologie
Clarisa Cristina Trăistaru Facultatea de Litere
Claudia Tarbă Facultatea de Litere
Claudia Pruteanu Școala Gimnazială Nr. 1 Zorleni (Vaslui)
Claudia Mirela Tălmaciu Grădinița cu Program Prelungit Floare de Colț, Brad (Hunedoara)
Claudia-Alexandrina Sale Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5, Zalău (Sălaj)
Claudia-Elena Tătaru Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Claudia-Marilena Malciu Facultatea de Litere
Claudia-Mihaela Vlaicu-Nicula Colegiul Tehnic Costin D. Nenițescu Pitești
Claudia-Mihaela Mote-Ocoleanu Facultatea de Litere
Claudia-Raluca Chivu Facultatea de Chimie
Claudia-Sorina Mitiriță Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2, Brașov (Brașov)
Cleopatra Georgeta Crangă Liceul Teoretic Murfatlar
Codruța Elena Țenea Colegiul Energetic
Constanța Luminița Preda Școala Gimnazială Nicolae Titulescu, Ploiești (Prahova)
Constantin Stamatie Facultatea de Psihologie
Corina Năvodaru Facultatea de Geografie
Corina-Elena Uliniuc Școala Gimnazială Nr. 1, Lunca (Botoșani)
Cornelia Todor Colegiul Național Lucian Blaga, Sebeș (Alba)
Cornelia Păncescu Școala Gimnazială Nr. 1, Matca, Jud. Galați
Cornelia Todor Colegiul Național Lucian Blaga, Sebeș
Cornelia Anca Buzilă Grădinița cu Program Prelungit Nr. 15, Sibiu (Sibiu)
Cosmin Daniel Nedelcu Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri A Forțelor Aeriene Traian Vuia, Boboc (Buzău)
Costina-Florentina Creiţă Colegiul Național Mihai Eminescu, Iași
Crinela-Cristiana Gheoldea Facultatea de Litere
Cristian Cealera Facultatea de Drept
Cristian Gabriel Miloș Școala Gimnazială Nr. 2, Timișoara (Timiș)
Cristina Bumbăcea Liceul Teoretic, Filipeștii de Pădure (Prahova)
Cristina Stan Școala Gimnazială Grigore Moisil, Ploiești (Prahova)
Cristina Ionete Facultatea de Chimie
Cristina Zamciuc Colegiul Economic Octav Onicescu, Botoșani
Cristina Stroea Școala Gimnazială Anton Pann, Voluntari (Ilfov)
Cristina - Monica Vodă Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Cristina Alexandra Năstase Facultatea de Litere
Cristina Claudia Toader Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Cristina Ionela Drăghici Colegiul Național Grigore Ghica, Dorohoi (Botoșani)
Cristina Loredana Cobzuc Școala Gimnazială Teodor Bălan, Gura Humorului (Suceava)
Cristina Mădălina Danciu Facultatea de Litere
Cristina-Alexandra Voiculeț Facultatea de Biologie
Cristina-Andreea Calotă Facultatea de Biologie
Cristina-Daniela Geapana Facultatea de Litere
Cristina-Delia Frunza Facultatea de Litere
Cristina-Eugenia Timiș Liceul Borșa (Maramureș)
Cristina-Gabriela Barbu Facultatea de Științe Politice
Cristina-Renata Rădulescu Școala Gimnazială Nr. 29 Mihai Viteazul, Constanța (Constanța)
Daiana-Georgiana Oprea Facultatea de Biologie
Dalia-Andreea Lăcătuș Facultatea de Litere
Dana-Mihaela Ioana Grădinița cu Program Prelungit Nr. 42 Ion Creangă, Craiova (Dolj)
Daniel Ștefan Mazilu Liceul Tehnologic Constantin Brâncuși, Craiova (Dolj)
Daniela Tanu Tiganasu Școala Gimnazială Nr. 1 Matca (Galați)
Daniela Andra Liceul Tehnologic Aurel Vlaicu, Arad (Arad)
Daniela Văduva Liceul Preda Buzescu, Berbești
Daniela Grecu Liceul Matei Basarab, Craiova (Dolj)
Daniela Lăbuș Școala Gimnazială Nr. 1, Toflea (Galați)
Daniela Grădinaru Seminarul Teologic Liceal Ortodox Sf. Gheorghe, Botoșani
Daniela Andreea Dobrescu Facultatea de Geografie
Daniela Dorina Teișanu Școala Gimnazială Costache Grigore Șuțu, Șuțești (Brăila)
Daniela Eugenia Dinu Școala Gimnazială Rusănești
Daniela Georgeta Coman Liceul de Arte Margareta Sterian, Buzău (Buzău)
Daniela Maria Arion Școala Gimnazială Mihai Vodă, Com. Mihai Viteazu (Cluj)
Daniela Nadia Taclit Colegiul Național Radu Greceanu, Slatina (Olt)
Daria Radu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Daria Tofan Facultatea de Litere
Daria-Ana Rusu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Darius-Lucian Bortoae Școala Gimnazială, Hadâmbu (Iași)
Delia Neluța Socaciu Grădinița Pp Căsuța Fermecată, Gherla (Cluj)
Delora Gineta Roșu Școala Gimnazială, Topliceni (Buzău)
Denisa Igescu Facultatea de Litere
Denisa Apostu Facultatea de Drept
Denisa-Emanuela Ispas Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Denisa-Florina Erculescu Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Denisa-Violeta Dumitrescu Școala Gimnazială Carol I, Călărași
Despina Pîcă Școala Gimnazială Nr. 1 Pildești
Diana Cercel Facultatea de Litere
Diana Coteţiu Şcoala Gimnazială I.al. Brătescu-Voineşti, Târgovişte (Dâmboviţa)
Diana Toader Facultatea de Litere
Diana Alvina Toma Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Diana Marilena Apostol Facultatea de Litere
Diana- Gheorghiţa Dragomir Facultatea de Litere
Diana-Alexandra Burghiu Facultatea de Litere
Diana-Cristina Voinea Facultatea de Litere
Diana-Elena Dănăilă Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Diana-Mădălina Găboreanu Facultatea de Biologie
Diana-Mihaela Barbu Facultatea de Litere
Diandra Maria Gheorghe Facultatea de Chimie
Dida-Cristina Isaia Școala Gimnazială Nr. 20 Traian, Galați (Galaţi)
Doina Cristea Școala Gimnazială Vasile Cristoforeanu Râmnicu Sărat (Buzău)
Doina Ioniţă Colegiul Național Calistrat Hogaș, Tecuci (Galați)
Doina Andrei Liceul Tehnologic Special pentru Copii cu Deficiențe Auditive Buzău
Doinița Bălășoiu Colegiul Ștefan Odobleja, Craiova (Dolj)
Doinița Bălășoiu Colegiul „Ștefan Odobleja” Craiova
Doralina-Elena Leonte Facultatea de Litere
Dorina Cojocaru Liceul Teoretic Sfânta Maria, Galați (Galați)
Dorinel Ispas Colegiul Național Horea, Cloșca și Crișan, Alba Iulia (Alba)
Dragoș Mocanu Golea Facultatea de Teologie Ortodoxă
Dumitrel-Daniel Șandru Facultatea de Geografie
Dumitrița Postolache Liceul Tehnologic Mihai Viteazu, Vulcan (Hunedoara)
Ecaterina Galoiu C. Ș .E. I. Elena Doamna Focșani - Școala Gimnazială Nicolae Iorga, Focșani (Vrancea)
Ecaterina Rastroșan Instituția de Educație Timpurie Incluzivă „Guguță”, Mun. Ungheni
Elena Rusu Liceul Teoretic Emil Racoviță, Baia Mare (Maramureș)
Elena Boghe Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Elena Andrei Colegiul Economic, Buzău (Buzău)
Elena Sîrbu Facultatea de Litere
Elena Trache Liceul Teoretic Lucian Blaga, Constanța (Constanța)
Elena Balaban Facultatea de Științe Politice
Elena - Alina Filipoiu Facultatea de Geografie
Elena Adriana Barbu Facultatea de Geografie
Elena Andreea Burlacu Facultatea de Biologie
Elena Andreia Ursache Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Elena Daniela Popovici Școala Gimnazială Avram Iancu, Unirea (Alba)
Elena Emilia Stanciu Facultatea de Litere
Elena Loredana Iosif Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Elena Monica Nițu Cjrae Argeș
Elena Rada Manolache Școala Gimnazială Nr. 25, Timișoara (Timiș)
Elena- Alexandra Vidrașcu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Elena-Adriana Șodolescu Facultatea de Litere
Elena-Alexandra Ciocioman Facultatea de Litere
Elena-Alexandra Orășanu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Elena-Andra Gociu Facultatea de Litere
Elena-Andreea Tomescu Liceul de Arte „Margareta Sterian”, Buzău
Elena-Andreea-Alexandra Crăciun Facultatea de Litere
Elena-Cristina Pisu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Elena-Cristina Chivu Facultatea de Litere
Elena-Gabriela Dinu Facultatea de Litere
Elena-Iuliana Iordache Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Elena-Madalina Alexandru Facultatea de Litere
Elena-Mădălina Ibriş Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Elena-Nicoleta Milea Facultatea de Litere
Elena-Silvia Stanciu Facultatea de Filosofie
Elena-Teodora Trașcă Facultatea de Biologie
Elenys-Mihaela Musat Școala Gimnazială, Ruginești (Vrancea)
Elisabeta Edit Naghi Școala Gimnazială Apold (Mureș)
Eliza-Ioana Husar Facultatea de Litere
Elvira Dinu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Emanuela Ioana Avram Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă Lacrima, Unirea (Bistrița-Năsăud)
Emilia Dăncilă Casa Corpului Didactic Alexandru Gavra, Arad (Arad)
Emilia Avram Facultatea de Geografie
Evelina-Ioana Dedu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Eylul-Sabo-Andrada Yunusoglu Facultatea de Litere
Felicia Hagiu Colegiul de Industrie Alimentară Elena Doamna, Galați
Flavia Elena Silvana Vendetti Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Flavia-Andreea Savin Facultatea de Litere
Flora-Teona Andriescu Facultatea de Litere
Florentina Stoian Școala Gimnazială Nr. 10 Petre Țuțea, Galați (Galați)
Florentina Alina Marin Facultatea de Litere
Florentina Teodora Toreanu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Florentina-Gabriela Constantin Facultatea de Litere
Florentina-Ionela Cîlțea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Florina Goge Şcoala Gimnazială Augustin Buzura, Copalnic-Mânăştur (Maramureș)
Florina Goge Şcoala Gimnazială Augustin Buzura Copalnic-Mânăştur
Florina Hermina Simedre Liceul Teoretic, Videle (Teleorman)
Florina Laura Afrăsinei Facultatea de Geografie
Florina-Adelina Nita Facultatea de Litere
Florina-Mihaela Dodi Școala Gimnazială Anastasie Panu, Huși (Vaslui)
Florinela Carmen Penuș Facultatea de Litere
Floris Daniela Șandru Facultatea de Litere
Gabriel Ciochină Facultatea de Geografie
Gabriela Spiridon Scoala Gimnaziala „Maresal Alexandru Averescu”, Adjud
Gabriela Mielu Facultatea de Biologie
Gabriela Guzgan Școala Gimnazială Episcop Iacov Antonovici, Bârlad (Vaslui)
Gabriela Constantinescu Facultatea de Litere
Gabriela Andrei Facultatea de Psihologie
Gabriela Șandru Școala Gimnazială Tudor Vladimirescu, Târgu Mureș
Gabriela Șandru Școala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” Târgu Mureș
Gabriela Dobraniș Școala Gimnazială, Ungureni (Bacău)
Gabriela Spiridon Școala Gimnazială Mareșal Alexandru Averescu, Adjud (Vrancea)
Gabriela Alexandra Chiriță Facultatea de Litere
Gabriela Alexandra Decu Facultatea de Teologie Ortodoxă
Gabriela Cristina Chiriță Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Gabriela Cristina Pelmus Facultatea de Geografie
Gabriela Florina Rusu Școala Gimnazială Șimand - Grădinița P.N.1 Șimand (Arad)
Gabriela-Cristina Pelmus Facultatea de Geografie
Gabriela-Sabina Balan Facultatea de Litere
Geanina Burlacu Liceul Pedagogic Nicolae Iorga, Botoșani (Botoșani)
Geanina-Valentina Lupu Liceul Tehnologic „Tudor Vladimirescu” (Galați)
Genoveva Chirilă Școala Gimnazială, Pufești (Vrancea
Genoveva Elena Perju Liceul Tehnologic Mihai Busuioc, Pașcani (Iași)
George Ionuț Badea Facultatea de Limbi Străine
Georgiana Coman Colegiul Național Ion Luca Caragiale, Ploiești (Prahova)
Georgiana Nițu-Sandulovici Grădinița Nr. 268 (București)
Georgiana Tudor Facultatea de Litere
Georgiana - Valentina Gherăsoiu Facultatea de Litere
Georgiana Cătălina Mihalcea Facultatea de Litere
Georgiana Florentina Bălan Facultatea de Litere
Georgiana Marilena Popa Facultatea de Litere
Georgiana-Crina Radu Facultatea de Geografie
Georgiana-Cristina Ionașcu Facultatea de Litere
Georgiana-Marilena Popa Facultatea de Litere
Georgiana-Miruna Cozma Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Georgica Badea Scoala Gimnaziala Nr.1 Mogosoaia
Gheorghe Olaru Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri A Forțelor Aeriene Traian Vuia, Boboc (Buzău)
Gheorghe Soare Facultatea de Teologie Ortodoxă
Gianina Claudia Constantinescu Școala Gimnazială Carmen Sylva, Iași
Gina Negruț Colegiul Național de Agricultură și Economie, Tecuci
Gina Alina Olariu Școala Gimnazială Poieni, Comuna Schitu Duca, Iași
Gina Lili Hriscu Școala Gimnazială Ion Simionescu, Iași (Iaşi)
Giorgiana Ioan Școala Gimnazială, Romanu (Brăila)
Iacob Voichițoniu Colegiul Tehnic Energetic (București)
Ileana Dobre Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Ileana Lucica Bîrlea Liceul Tehnologic, Ocna Șugatag (Maramureș)
Ilie Cristian Moldoveanu Facultatea de Administrație și Afaceri
Ilie-Iulian Drugan Facultatea de Psihologie
Ilinca Maria Stoian Facultatea de Geografie
Ines Cristea Colegiul Național Ioniță Asan, Caracal (Olt)
Ioan Octavian Matei Facultatea de Psihologie
Ioan-Dumitru Bîrsan Școala Gimnazială, Batoș (Mureș)
Ioana Alexa Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ioana Roman Facultatea de Litere
Ioana Scholler Facultatea de Psihologie
Ioana Belu Facultatea de Biologie
Ioana Brebenel Facultatea de Biologie
Ioana Andreea Popescu Facultatea de Litere
Ioana Claudia Constantin Facultatea de Litere
Ioana Codrina Anghel Liceul Teologic Ortodox Sf. C-Tin Brâncoveanu, Făgăraș (Brașov)
Ioana Codruța Coman Școala Gimnazială Dragoș Vodă, Moisei (Maramureș)
Ioana Corina Costache Liceul Tehnologic Dimitrie Bolintineanu, Bolintin-Vale (Giurgiu)
Ioana Mirela Dobre Facultatea de Sociologie și Asistență Socială
Ioana Simina Cuculea Facultatea de Litere
Ioana-Alexandra Petrescu Facultatea de Psihologie
Ioana-Alexandra Fălcescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ioana-Codruța Tudoriu Facultatea de Litere
Ioana-Cosmina Puiu Facultatea de Litere
Ioana-Sabrina Buhociu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ioana-Simona Ghiță Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ionela Munteanu Scoala Gimnaziala "Ion Murgeanu",Zorleni, Vaslui
Ionela Bașotă Colegiul Național Liviu Rebreanu, Bistrița (Bistrița-Năsăud)
Ionela Diana Nițu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ionela Sorina Stoican Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ionela-Alina Cumpanasu Facultatea de Litere
Ionelia Lăduncă Școala Gimnazială Vasile Iftimescu, Valea Sării (Vrancea)
Ionica-Ramona Neacșu Școala Gimnazială C.D. Aricescu, Câmpulung
Irene Șerban Facultatea de Psihologie
Irina Florea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Irina Tomoiagă Școala Gimnazială Nr. 1, Moisei (Maramureș)
Irina Siminiceanu Colegiul Național A.T. Laurian, Botoșani (Botoșani)
Irina Riegler Facultatea de Geografie
Irina Nuțu Facultatea de Litere
Irina Alexandra Deaconu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Irina Elena Latis Prisacaru Facultatea de Teologie Ortodoxă
Irina Mădălina Chiriac Școala Gimnazială Nr. 92 (București)
Irina Maria Albu Școala Gimnazială Nicolae Drăgan, Galda de Jos (Alba)
Irina-Elena Panariu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Irina-Elena Chiorbeacă Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Isabela Giorgi Colegiul Economic Virgil Madgearu, Târgu-Jiu (Gorj)
Isabela Florentina Niculcea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Isabela Luminița Mititelu Liceul Ștefan Procopiu, Vaslui
Iulia Șolcă Școala Gimnazială George Tutoveanu, Bârlad (Vaslui)
Iulia Udescu Facultatea de Limbi Străine
Iulia Adelina Dinu Facultatea de Biologie
Iulia Andreea Florea Facultatea de Chimie
Iulia Florina Ciobotea(Boboia) Facultatea de Teologie Ortodoxă
Iulia Gyongyi Luțaru Colegiul Tehnic General Gheorghe Magheru, Tg-Jiu (Gorj)
Iulia Gyongyi Luțaru Colegiul Tehnic General Gheorghe Magheru, Tg.Jiu (Gorj)
Iulia Maria Ghita Facultatea de Litere
Iulia-Alexandra Preda Facultatea de Biologie
Iulia-Andreea Lupu Facultatea de Drept
Iulia-Elena Mihai Facultatea de Litere
Iulia-Hanora Iorga Facultatea de Litere
Iulia-Maria Constantin Facultatea de Chimie
Iulian Dochița Facultatea de Geografie
Iuliana Elena Manolache Facultatea de Geografie
Iuliana Parasca Boje Școala Gimnazială Nr. 3, Negrești-Oaș (Satu-Mare)
Iuliana-Andreea Tudose Facultatea de Litere
Iuliana-Valentina Belciuganu Facultatea de Biologie
Iustina-Mihaela Duță Facultatea de Științe Politice
Jenica Mihaela Ioana Grădinița cu Program Normal, Stoina (Gorj)
Jenica-Alina Filimon Colegiul Național de Agricultură și Economie, Tecuci
Larisa Elena Mitu Facultatea de Litere
Larisa Mihaela Fășie Liceul Tehnologic Aurel Rainu, Fieni (Dâmbovița)
Larisa-Florentina Nicolaie Facultatea de Litere
Larisa-Maria Luca Facultatea de Litere
Laura Vernică Facultatea de Litere
Laura Balint Școala Gimnazială Mihai Eminescu, Arad
Laura Georgiana Balica Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Laura-Ana Chiroban Liceul Tehnologic Nr. 1, Gâlgău (Sălaj)
Laura-Cristina Brezeanu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Laura-Elena Drăghiciu Facultatea de Litere
Laura-Ioana Iancu Facultatea de Psihologie
Laura-Ionela Cimbrică Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Laurențiu-Cosmin Pop Facultatea de Biologie
Lavinia Ispas Liceul cu Program Sportiv, Alba Iulia (Alba)
Lavinia Pîndaru Facultatea de Geografie
Lavinia Carmen Mîțiu Grădinița cu Program Prelungit Floare de Colț, Brad (Hunedoara)
Lavinia Gabriela Stoica Facultatea de Litere
Lavinia-Cristina Culea Colegiul Tehnic de Arhitectură și Lucrări Publice I.N. Socolescu (București)
Leach Ramona Grădinița cu Program Prelungit Floare de Colț, Brad (Hunedoara)
Lenuța Paicu Școala Gimnazială Ciprian Porumbescu (Suceava)
Lenuța Bărbosu Școala Gimnazială Gheorghe Cioată, Todirești (Vaslui
Lenuta Andrei Scoala Gimnaziala Decebal Craiova
Lidia Both Palatul Copiilor Arad
Lidia-Maria Vlad Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Liliana Iosif Facultatea de Litere
Liliana Adriana Ciubotaru Școala Gimnazială Miron Costin, Galați (Galați)
Liliana Cristina Sandu Colegiul Economic Octav Onicescu, Botoșani/ Liceul Tehnologic Bucecea
Liliana Cristina Sandu Colegiul Economic Octav Onicescu, Botoșani
Liliana-Cornelia Boițiu Școala Gimnazială Nr. 21 Vicențiu Babeș, Timișoara (Timiş)
Livia Lucan-Arjoca Facultatea de Psihologie
Livia-Oana Bugaenco Școala Profesională, Bordușani (Ialomița)
Liviana-Michelle Strâmbeanu Facultatea de Științe Politice
Loredana Lazăr Liceul Tehnologic Voievodul Gelu, Zalău (Sălaj)
Loredana Ruba Școala Gimnazială Grigore Moisil, Satu Mare (Satu Mare)
Loredana Daniela Geangu Facultatea de Geografie
Lorena-Marina Dumitrașcu Facultatea de Biologie
Luana Breazu Facultatea de Geografie
Lucia Răileanu Școala Militară de Maiștri Militari și Subofițeri A Forțelor Aeriene Traian Vuia, Boboc (Buzău)
Lucia Ciubotaru (Bohariuc) Facultatea de Litere
Luciana Pantazescu Școala Gimnazială Romanu, Brăila (Brăila)
Luiza-Maria Petcu Facultatea de Psihologie
Luiza-Nicoleta Drăgulin Școala Gimnazială I.L.Caragiale, Brăila
Luminița David Școala Gimnazială Nanu Muscel, Câmpulung (Argeș)
Luminița Bobeș Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Luminița Tomuța Școala Gimnazială Nr. 7 Sfânta Maria, Timișoara (Timiș)
Luminita David Scoala Gimnaziala Nanu Muscel
Luminita Cristian Colegiul National Pedagogic Buzau
Luminița Bobeș Școala Gimnazialaă Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Luminița Elena Radu Școala Gimnazială Nr. 25, Sibiu (Sibiu)
Luminița-Mihaela Balan Școala Gimnazială Avram Iancu, Baia Mare (Maramureș)
Luminița-Mihaela Belgun Liceul Tehnologic, Turceni (Gorj)
Mădălina Alexandru Colegiul Tehnic Edmond Nicolau, Focșani (Vrancea)
Madalina Medeleanu Facultatea de Chimie
Mădălina Bădescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Mădălina Andreea Ivan Facultatea de Biologie
Madalina Georgiana Osnaga Facultatea de Litere
Mădălina-Andreea Grosoiu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Mădălina-Ionela Ciu Facultatea de Psihologie
Mădălina-Maria Popa Facultatea de Biologie
Mădălina-Ștefania Păruș Facultatea de Litere
Madena Popa Facultatea de Litere
Magda Cojocaru Școala Gimnazială Nr. 279, București
Manuela Panait Facultatea de Limbi Străine
Mara Alexandra Iosif Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Margareta Adela Anța Colegiul Național ”Octavian Goga” Marghita
Maria Ujoc Școala Gimnazială Nr. 1, Roșia (Bihor)
Maria Ciubotaru Școala Gimnazială Alecu Russo, Iași
Maria Manoilă Colegiul Tehnic Iuliu Maniu, București
Maria Țâru Facultatea de Geografie
Maria Parasca Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria Ionescu Facultatea de Psihologie
Maria Aron Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria Bumbănac Facultatea de Psihologie
Maria Trăistaru Liceul Tehnologic,, Petre Ionescu Muscel’’ Domnești
Maria Trăistaru Liceul Tehnologic Petre Ionescu Muscel, Domnești (Argeș)
Maria Tudosescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria Georoceanu Facultatea de Geografie
Maria - Francesca Pîrvănescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria Alexandra Nica Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria Anneliese Mirea Facultatea de Geografie
Maria Corina Alexa-Chiroiu Școala Superioară Comercială N. Kretzulescu (București)
Maria Cristina Ghețu Facultatea de Chimie
Maria Diana Iovescu Facultatea de Litere
Maria Roxana Miculaiciuc Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria Teodora Rădoi Facultatea de Biologie
Maria Valentina Andrei Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria-Adela Georgescu Colegiul Economic, Râmnicu Vâlcea (Vâlcea)
Maria-Adelina Buzoianu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Maria-Camelia Vrublevschii Facultatea de Litere
Maria-Cristina Orțan Facultatea de Geografie
Maria-Liliana Iuga Școala Gimnazială Henryk Sienkiewicz, Solonețu Nou (Suceava)
Maria-Magdalena Budeanu Colegiul Economic, Râmnicu Vâlcea (Vâlcea)
Maria-Teodora Maftei Facultatea de Psihologie
Maria-Victoria Dobre Facultatea de Psihologie
Maria-Violeta Bălă Grădinița cu Program Prelungit Ion Creangă, Slatina (Olt)
Mariana Cozma Școala Gimnazială Gheorghe Nicolau, Români (Neamț)
Mariana Morărașu Scoala Gimnaziala Nicolae Iorga, Iași
Mariana Birsan Grădinița cu Program Prelungit Pinocchio, Craiova (Dolj)
Mariana Daniela Vulpe Școala Gimnazială Nr.1, Matca (Galați)
Mariana Liliana Savu Facultatea de Litere
Mariana-Alexandra Ghiță Facultatea de Litere
Marilena Pavelescu Școala Gimnazială ”Mihai Viteazul” Târgoviște
Marilena Ramona Mocanu Facultatea de Teologie Ortodoxă
Marina Cristea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Marina Adelina Mirică Facultatea de Litere
Marinela Hudișteanu Liceul Tehnologic Bucecea (Botoșani)
Marinela Pantea Liceul Teoretic Jean Monnet (București)
Marioara Dragomir Școala Gimnaziala Făcăeni (Ialomița)
Mărioara Măricuț Liceul Tehnologic Florian Porcius, Rodna (Bistriţa-Năsăud)
Marius Cornici Colegiul Economic al Banatului Montan, Reșița (Caraș-Severin)
Marius Valentin Dimulescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Melania Crețu Liceul Tehnologic 1 Mai, Ploiești (Prahova)
Melania Apostol Facultatea de Litere
Melania Ioana Agiu Facultatea de Litere
Melisa Elena Preda Facultatea de Litere
Mihaela Groza Liceul Teoretic I.C. Brătianu, Hațeg (Hunedoara)
Mihaela Manea Școala Gimnazială Nr. 24, Galați (Galați)
Mihaela Bîrgăoanu Facultatea de Litere
Mihaela Frunză Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Mihaela Agapie Facultatea de Litere
Mihaela Gogu Școala Gimnazială Nicolae Stoleru, Baia (Suceava)
Mihaela Staicu Facultatea de Litere
Mihaela Diaconu Liceul de Arte Margareta Sterian, Buzău (Buzău)
Mihaela Adriana Moraru Facultatea de Geografie
Mihaela Cătălina Tărcăoanu Colegiul Național Calistrat Hogaș, Piatra Neamț (Neamț)
Mihaela Gena Dumitraș Școala Gimnazială Simion Florea Marian, Ilișești (Suceava)
Mihaela Laura Gula Colegiul Tehnic Alexandru Ioan Cuza, Suceava
Mihaela Ștefania Filip Facultatea de Litere
Mihaela-Alina Chiribău-Albu Colegiul Național de Artă Octav Băncilă, Iași
Mihaela-Camelia Florea Liceul Tehnologic Domnul Tudor, Drobeta Turnu Severin (Mehedinți)
Mihaela-Cătălina Iovite Școala Gimnazială ,,Ștefan Cel Mare și Sfânt” Dobrovăț
Mihaela-Cătălina Iovite Școala Gimnazială Ștefan Cel Mare și Sfânt, Dobrovăț (Iași)
Mihaela-Cecilia Chiriță Școala Gimnazială D.D. Pătrășcanu, Tomești
Mihaela-Iuliana Focșa Școala Gimnazială Episcop Iacov Antonovici, Bârlad (Vaslui)
Mihaela-Octavia Șerban Facultatea de Științe Politice
Mihaela-Roxana Stoiceanu Facultatea de Litere
Mihaela-Roxana Munteanu Facultatea de Litere
Mihai-Liviu Costin Școala Gimnazială, Stejaru (Teleorman)
Minerva Ignat Colegiul Tehnic de Aeronautică Henri Coandă (București)
Minodora Răileanu Școala Gimnazială Cornel Regman, Daneș (Mureș)
Mirela Paţilea Facultatea de Litere
Mirela Rusu Liceul Tehnologic Decebal, Drobeta Turnu Severin
Mirela- Elena Călin Facultatea de Litere
Mirela-Elena Călin Facultatea de Litere
Miruna Achim Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Miruna Bordea Facultatea de Litere
Miruna Gabriela Anin Facultatea de Psihologie
Miruna Georgiana Petcu Facultatea de Litere
Miruna Mihaela Stanciu Facultatea de Litere
Miruna-Elena Pascu Facultatea de Litere
Mona Georgescu Facultatea de Chimie
Monica Felherț Liceul Tehnologic Nr. 1, Salonta (Bihor)
Monica Nadiu Liceul Tehnologic Ștefan Hell, Sântana - Structură Grădinița P.P. 1 Sântana (Arad)
Monica Stoica Școala Gimnazială Andrei Mureșanu, Ploiești (Prahova)
Monica Sârbu Școala Gimnazială Ghimbav/ Grădinița cu P.P., Ghimbav (Brașov)
Monica Ceucă-Diaconescu Liceul Tehnologic Ștefan Odobleja, Craiova (Dolj)
Monica Corina Baciu Școala Gimnazială, Mirceștii Noi (Vrancea)
Monica Georgiana Danciu Purcaru Facultatea de Litere
Monica-Gabriela Paraschiv Facultatea de Geografie
Monica-Georgiana Lazăr Facultatea de Psihologie
Monika Szasz Grădinița P.P. Rândunica, Tg.Mureș
Nadina Nicolov Facultatea de Litere
Nelu-Ion Tuica Facultatea de Teologie Ortodoxă
Nica-Rozalia Oros Grădinița cu Program Prelungit Căsuța Fermecată, Gherla (Cluj)
Nicolae Gabriel Sasu Facultatea de Științe Politice
Nicolae-Alexandru Boteanu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Nicoleta Stanciu Colegiul Național de Agricultură și Economie, Tecuci
Nicoleta Stoian Școala Gimnazială Nr. 1, Frumușani (Călărași)
Nicoleta Cobianu-Șontac Școala Gimnazială Mihai Viteazul Târgoviște; Școala Gimnazială Pietrari (Dâmbovița)
Nicoleta Popescu Școala Gimnaziala Nicolae Titulescu, Călărași
Nicoleta Gîdea Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Alexandria (Teleorman)
Nicoleta Velicea Colegiul de Servicii in Turism, Cluj-Napoca (Cluj)
Nicoleta Radulescu Facultatea de Litere
Nicoleta Roxana Giuclea Facultatea de Litere
Nicoleta Veronica Șerban Liceul Teoretic Nicolae Titulescu, Slatina (Olt)
Nicoleta-Loredana Porojan Școala Gimnazială Vulcana Pandele (Dâmbovița)
Nicoleta-Mariana Bălan Școala Gimnazială, Vulcana Pandele (Dâmbovița)
Nicoleta-Mariana Bălan Școala Gimnazială Vulcana Pandele (Dâmbovița)
Nicoleta-Marinela Marian Liceul Special pentru Deficienți de Vedere, Buzău (Buzău)
Nicu Alexandru Gîlea Facultatea de Geografie
Nona Pârvulescu Facultatea de Psihologie
Oana Bold Școala George Emil Palade, Buzău
Oana Bold Școala Gimnazială George Emil Palade, Buzău
Oana Corina Mocanu Facultatea de Litere
Oana Diana Dîrmină Facultatea de Litere
Oana-Adriana Petcuță Facultatea de Chimie
Oana-Maria Ungureanu Școala Gimnazială Emil Brăescu, Măgura (Bacău)
Oana-Maria Preda Grădinița cu Program Prelungit Sf. Mucenic Mina, Ploiești (Prahova)
Olga-Maria Ciucă Grădinița cu Program Prelungit Nr. 111, București
Olga-Maria Ciucă Grădinița cu Program Prelungit Nr. 73, București
Olimpia Ciucă Liceul Teoretic Gustav Gundisch, Cisnădie (Sibiu)
Olimpius Istrate Universitatea Din București, Fpse
Otilia Georgescu Colegiul Tehnic de Poștă și Telecomunicații Gheorghe Airinei (București)
Ovidiu-Florentin Filip Facultatea de Psihologie
Pál Ágota Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Patricia Popa-Mihai Facultatea de Chimie
Patricia Elena Andor Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Paul Adrian Tărăbuță Facultatea de Chimie
Paula Lăcrămioara Sandu Colegiul Național de Agricultură și Economie, Tecuci
Paulina Dologa Școala Gimnazială Tureac (Bistrița-Năsăud)
Pavel-Rafael Negru Liceul Teoretic Eftimie Murgu, Bozovici (Caraș-Severin)
Petru-Costin Căpraru Facultatea de Biologie
Raluca Rumega Facultatea de Litere
Raluca Buligescu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Raluca Daniela Mihai Facultatea de Psihologie
Raluca- Cristina Plesoiu Facultatea de Litere
Raluca-Andreea Țâmpu Facultatea de Geografie
Raluca-Georgiana Mihai Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Raluca-Isabela Hăulică Facultatea de Litere
Raluca-Maria Ghindaoanu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Raluca-Maria Bulgariu Facultatea de Geografie
Ramona Ana Maria Mazilu Liceul Energetic, Craiova (Dolj)
Ramona Burcă, Olimpius Istrate Facultatea de Geografie
Ramona-Elena Dună Școala Gimnazială Nr. 1, Mangalia
Ramona-Florina Bănuțescu Liceul Tehnologic Dimitrie Dima, Pitești (Argeș)
Ramona-Laura Bencze Colegiul Național Mihai Eminescu, Baia Mare (Maramureș)
Rebecca-Maria Niculae Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Remus Ghiuzeli Facultatea de Psihologie
Robert-Constantin Macriș Facultatea de Geografie
Robert-Cristinel Voicu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Rodica Rîpan Școala Gimnazială Iraclie Porumbescu, Frătăuții-Noi (Suceava)
Rodica Șargu Liceul Tehnologic Ion Bănescu, Mangalia
Rodica-Claudia Maioru Facultatea de Psihologie
Rodica-Maria Negrea Colegiul Național Tudor Vladimirescu, Tg-Jiu
Roxana Niculae Colegiul Tehnic de Arhitectură și Lucrări Publice I.N.Socolescu, București
Roxana Bianca Ciuvică Facultatea de Geografie
Roxana Ionela Ciobanu Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Roxana Oana Clepe Școala Gimnazială Iosif Moldovan, Arad (Arad)
Roxana-Claudia Birtea Facultatea de Psihologie
Roxana-Elena Stan Facultatea de Limbi Străine
Roxana-Mihaela Sima Colegiul Tehnic Ion Holban, Iași (Iași)
Roxana-Nicoleta Stan Grădinița cu Program Prelungit Ion Creangă, Baia Mare (Maramureș)
Sabina-Cristina Bulhac Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Sabina-Ștefania Bordeiașu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Sandra-Ioana Banu Facultatea de Psihologie
Silvia Adelina Nica Facultatea de Litere
Silvia Ioana Corduneanu Facultatea de Biologie
Silviu Stelică Roșioru Școala Gimnazială Costache Grigore Şuţu, Șuțești
Simina Irimia Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Simona Cojocea Facultatea de Drept
Simona Muscariu Școala Gimnazială Mihai Viteazul, Târgoviște (Dâmbovița)
Simona Popescu Școala Gimnazială Nr. 3 Voluntari, Ilfov
Simona Adriana Petrică Facultatea de Geografie
Simona Elena Ene Liceul cu Program Sportiv, Slatina (Olt)
Simona Larisa Dima Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Simona Valentina Mînzicu Liceul Teoretic Șerban Vodă, Slănic (Prahova)
Simona-Elena Vălimăreanu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Simona-Georgiana Frîncu Facultatea de Litere
Simona-Ioana Zamfir Facultatea de Litere
Simona-Ștefana Păsărică Facultatea de Geografie
Simonica Sonia Neagoe Școala Gimnazială Bălilești (Argeș)
Sînziana-Emilia Cocan Școala Gimnazială Nr. 1 Gheorghe Crăciun, Zărnești (Brașov)
Sorin Valentin Popa Școala Gimnazială Specială Nr. 4 (București)
Sorina Gabriela Morlova Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Sorina- Elena Cobuleanu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Ștefan Poka Colegiul Național Gheorghe Șincai, Cluj-Napoca (Cluj)
Ștefan-Bogdan Stoica Facultatea de Geografie
Ștefania Bârlodeanu Facultatea de Chimie
Ștefania Vasile Facultatea de Geografie
Ștefania Cristiana Călin Facultatea de Litere
Ștefania Florentina Mocliuc Școala Gimnazială Nr. 22 Dimitrie Cantemir, Galați (Galați)
Stelian Mihălceanu, Olimpius Istrate Facultatea de Psihologie
Tamara-Veronica Japalela Liceul Tehnologic Gh. Ruset Roznovanu, Roznov (Neamț)
Tania Ilie Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Tantica Monica Marinica Facultatea de Geografie
Tatiana Nedelea Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Tatiana Silveșan Centrul Școlar de Educație Incluzivă, Beclean (Bistrița-Năsăud)
Teodor Epure Școala Gimnazială Adrian Porumboiu, Muntenii de Jos (Vaslui)
Teodor Cotuțiu Liceul Tehnologic Ion Căian Românul, Căianu Mic (Bistriţa-Năsăud)
Teodora Ilie Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Teodora Ioana Gruia Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Teodora-Adriana Fulga Facultatea de Litere
Teodora-Andreea Dumitrache Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Teodora-Catalina Enciu Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Teodora-Elena Ignat Facultatea de Psihologie
Teodora-Mihaela Gheorghiceanu Facultatea de Psihologie
Teodora-Ramona Popescu Liceul de Arte Constantin Brăiloiu, Târgu-Jiu
Theodora Grinescu Facultatea de Litere
Theodora-Maria Anghelescu Facultatea de Drept
Theodora-Simona Ionescu Facultatea de Litere
Timea Sandor Școala Gimnazială, Cehal (Satu-Mare)
Tomița Cristina Boboc Școala Gimnazială George Poboran, Slatina (Olt)
Tudorița Lazaschevici Școala Gimnazială Mareșal Alexandru Averescu, Adjud (Vrancea)
Valentin Grama Liceul Teoretic Dante Alighieri / Școala Gimnazială Nicolae Labiș, București
Valentin Ghiță Liceul Teoretic Dante Alighieri/ Școala Gimnazială Nicolae Labiș, București
Valentina-Alexandra Bădăluță Facultatea de Biologie
Valeria Jalenco Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Valerica Găzdaru Liceul Tehnologic Înălțarea Domnului, Slobozia
Valerica Găzdaru Liceul Tehnologic Înalțarea Domnului Slobozia
Vali Ailenei Școala Gimnazială Nr. 1, Poiana (Galați)
Vasile Afusoaie Școala Gimnazială Nicolae Iorga, Dersca (Botoșani)
Vasilica-Alina Soricu Facultatea de Litere
Veche Ionela-Tatiana Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Veronica Dobrișor Facultatea de Psihologie
Veronica-Ioana Cojocaru Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Veturia Seserman Școala Gimnazială Grigore Silaşi, Beclean (Bistrița-Năsăud)
Victoria Postica Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Violeta-Natalia Matei Liceul cu Program Sportiv Petrache Trișcu, Craiova (Dolj)
Virginia-Adriana Grigore Facultatea de Litere
Vlad Grigore Facultatea de Limbi și Literaturi Străine